DOPROVODNÝ PROGRAM

Kromě závodů v psích sportech se můžete na BPD těšit na bohatý doprovodný program, ať už ve formě přednášek, seminářů, ukázek psích sportů, soutěží pro diváky nebo večerních pivních soutěží. Nudit se určitě nebudete :) Časový harmonogram jednotlivých soutěží a ukázek bude zveřejněn později.
Doprovodný program budeme postupně doplňovat.

Bazárek útulku Tibet + tombola

BPD každý rok podporují útulek Tibet, soukromý neziskový azyl pro handicapované pejsky a kočičky. Na místě bude probíhat bazárek věcí, do kterého můžete věci i darovat (jakékoliv věci, které se Vám doma již nehodí, ať pro pejsky nebo pro lidi). Za každých utracených 20,- Kč obdržíte los do tomboly. Losování proběhne v neděli v poledne.Voříškiáda plyšových pejsků

V sobotu odpoledne si děti můžou zasoutěžit na voříškiádě plyšových pejsků.
Startovné 50 Kč, přihlašování na místě.
Děti si můžou přinést svého plyšového pejska nebo adoptovat některého z 1.plyšového útulku https://1plysovyutulek.brno-brunn.cz/ (plyšoví pejsci budou na místě na prodej, do útulku můžete pejska i věnovat).Ukázky psích sportů

Na BPD  najdete širokou škálu psích sportů, aby si každý našel to své, co ho baví. V několika disciplínách si můžete zazávodit, na další se můžete podívat ve formě ukázek. Minulých ročnících mohli vidět např. ukázku práce policejních psů, pasení kačen, mantrailigu, bull sporty, flyball, dogdancing, záchranařinu, canisterapii, obrany a další.Psí kouč Michaela Drábková

Michaela Drábková je koučem pro komunikaci se psy. Poradí vám, jak udělat z neposlušného hafana chlupatého miláčka, který vám rozumí a dělá věci jen na ně pomyslíte . Nejdůležitější v každodenním soužití člověka a psa je mít šťasné a láskyplné partnerství. Partnerství postavené na rozkazech a manipulaci nefunguje. Správným porozuměním a nastavením vlastních dohod se ve vztahu s pejskem můžeme vyhnout spoustě překážek, problémům i stresu. Michaela vám ráda bude průvodcem k vašemu lepšímu vzájemnému porozumění a jednoduššímu životu. Zajímá vás jak se to děje? Přijďte na akci a neváhejte se Michaely zeptat. Více o ní i knížce Znaková řeč pro psy najdete na www.pespartak.cz, www.ZnakovaRecProPsy.cz.


Psí hlavolamy

Na akci budete mít možnost vyzkoušet si psí hlavolamy z dílny obchodu Hravé tlapky - https://www.hravetlapky.cz/. Psí hlavolamy zvyšují sebevědomí psa a také je to skvělý způsob jak pejska zabavit.
Dogio


Akce se zúčastní firma Dogio.cz, která poskytuje služby hlídání a venčení domácích mazlíčků. U jejich stánku se dozvíte veškeré informace o poskytovaných službách, dětičky si budou moci vymalovat totemové omalovánky s pejsky a dokonce si budete moci zasoutěžit o poukazy na hlídání a venčení. V sobotu proběhne prezentace s veškěrými informacemi o hlídání a venčení a v neděli pro vás připravili přednášku na téma: Adopce zvířete v zahraničí aneb naše turecká zkušenost.

Malování na obličej

Sobota odpoledne.

Soutěž o Nej psa

V sobotu v poledne proběhne soutěž o Nej psa. Soutěž je zdarma, zůčastnit se může každý, přihlašování na místě (stačí, když nastoupíte do kruhu při vyhlašování kategorie, o kterou máte zájem, není potřeba se nikde registrovat). Soutěžit se bude v kategoriích Nejmenší, Největší, Nejušatější, Nejflekatější, Nejchlupatější, Nejelegantnější, Nejlegračnější.

Canicrossové minizávody na podporu útulku Tibet

NA BPD si můžete se svým pejskem vyzkoušet i canicross. Poběží se na oválu kolem hříště. Registrace na místě. Zavodit můžou dospělí i děti:
- dospělí - 2 kategorie - ženy, muži, v sobotu po skončení dogfrisbee závodů, 2 kola (800 m), startovné min. 50 Kč, veškerý výtěžek věnujeme útulku Tibet
- děti - 1 kategorie, můžou závodit děti v jakémkoli věku, ty nejmenší v kočárku nebo nosítku :), v sobotu v poledne, 1 kolo (400 m), startovné se neplatí

Veterinární ordinace MVDr. Boris Seman

Na BPD se o Vaše mazlíčky v případě potřeby první pomoci postará Veterinární ordinace MVDr. Boris Seman. Na stánku veteriny je možnost i zdarma využít VETERINÁRNÍ PORADNU.

Na ordinaci v Brně-Vinohradech vám nabízí komplexní vyšetření a ošetření Vašich miláčků jako je prevence v podobě vakcinace, čipování a vystavení petpasu, poradny ohledně výživy a zdravotního stavu nebo i terapeutické zákroky v oblasti interní medicíny nebo chirurgie.
FB: https://www.facebook.com/veterinaBrnoBorisSeman/
WEB: https://www.veterina-seman.cz/

Výživová poradna
Potřebujete poradit s výživou vašeho pejska? Ať už s výběrem správného krmiva, typem krmném dávky nebo čímkoli dalším, co vás z oblasti výživy psů zajímá? Určitě se zastavte ke stánku výživového poradenství v sobotu mezi 14:00 - 17:00, kde vám poradí odbornice na výživu, které se v této oblasti pohybují více než 20 let a jsou jedni z nejpovolanějších v oboru :)


Podenco v nouzi

Na akci se vám představí spolek Podenco v nouzi. Hlavní činností a cílem spolku je především zprostředkování adopcí psů rasy podenco a jejich kříženců, umístěných v psím útulku nacházejícím se ve Valle Colino na španělském ostrově Tenerife. Psi tohoto plemene jsou ve své domovské zemi nedocenění, odmítáni jako společníci v domácnosti a krutě týráni.


Večerní zábava - pivní soutěže a další

Ani večer se na BPD nudit nebudete, můžete poměřit svoje síly s ostatními v pivních soutěžích. V pivních soutěžích vyhlašujeme dvě kategorie - Slečinky (0,3 l) a Drsňáci (0,5 l). Vaším úkolem bude např. co nejdéle udržet v natažené ruce tuplák nebo vypít pivo brčkem.