DOPROVODNÝ PROGRAM

Kromě závodů v psích sportech se můžete na BPD těšit na bohatý doprovodný program, ať už ve formě přednášek, seminářů, ukázek psích sportů, soutěží pro diváky nebo večerních pivních soutěží. Nudit se určitě nebudete :) Časový harmonogram jednotlivých soutěží a ukázek bude zveřejněn později.
Doprovodný program budeme postupně doplňovat.

Bazárek útulku Tibet + tombola

BPD každý rok podporují útulek Tibet, soukromý neziskový azyl pro handicapované pejsky a kočičky. Na místě bude probíhat bazárek věcí, do kterého můžete věci i darovat (jakékoliv věci, které se Vám doma již nehodí, ať pro pejsky nebo pro lidi). Za každých utracených 20,- Kč obdržíte los do tomboly. Losování proběhne v neděli v poledne.Voříškiáda plyšových pejsků

V sobotu v poledne si děti můžou zasoutěžit na voříškiádě plyšových pejsků. Soutěžit se bude ve dvou kategoriích:
- děti s  doprovodem rodičů (děti můžou být jakkoli malé, můžou být i v nosítku,  kočárku...vystavovat pejska může v tom případě rodič)
- děti bez doprovodu rodičů (pro starší děti).
Startovné 50 Kč, přihlašování na místě.
Děti si můžou přinést svého plyšového pejska nebo adoptovat některého z 1.plyšového útulku https://1plysovyutulek.brno-brunn.cz/ (plyšoví pejsci budou na místě na prodej, do útulku můžete pejska i věnovat). Výtěžek putuje na útulek Tibet.

Ukázky psích sportů

Na BPD  najdete širokou škálu psích sportů, aby si každý našel to své, co ho baví. V několika disciplínách si můžete zazávodit, na další se můžete podívat ve formě ukázek. Tradičně na BPD probíhají ukázky mantrailingu a flyballu, dále jste v minulých ročnících mohli vidět např. ukázku práce policejních psů, pasení kačen, bull sporty, dogdancing, záchranařinu, canisterapii, obrany a další.

Psí kouč Michaela Drábková

Michaela Drábková je koučem pro komunikaci se psy. Pomáhá lidem zjednodušit a zpříjemnit jejich vztah se psy. Odstraňuje, co se ve vztahu projevuje a nemělo by být součástí správného partnerství (např. strach, stres, nedostatečné pochopení, nedorozumění, zlozvyky). U stánku Kouče pro komunikaci se psy vám bude k dispozici pro vaše otázky. Můžete si povídat o čemkoliv co vás zajímá. Bude s vámi sdílet své zkušenosti, informace, které vám mohou pomoci při řešení vašich situací.
Více na www.cloudless-life.com.


Chrti v nouzi

Na akci se vám představí organizace Chrti v nouzi.
V Irsku se greyhound dožívá průměrně 3-4 let. Jeho přirozená délka života je ale 13-14 let. Více než 10 000 greyhoundů je každý rok zabito jako nepohodlná věc. Greyhound je úžasný, klidný a společenský pes, který vás bude nade vše milovat, dáte-li mu domov. Informace o programu adopcí chrtů v nouzi najdete na www.chrtivnouzi.cz


Veterinární ordinace MVDr. Boris Seman

Na BPD se o Vaše mazlíčky v případě potřeby první pomoci postará Veterinární ordinace MVDr. Boris Seman. Na stánku veteriny je možnost i zdarma využít VETERINÁRNÍ PORADNU. 
Na ordinaci v Brně-Vinohradech vám nabízí komplexní vyšetření a ošetření Vašich miláčků jako je prevence v podobě vakcinace, čipování a vystavení petpasu, poradny ohledně výživy a zdravotního stavu nebo i terapeutické zákroky v oblasti interní medicíny nebo chirurgie.
FB: https://www.facebook.com/veterinaBrnoBorisSeman/
WEB: https://www.veterina-seman.cz/

Večerní párty s DJ

Zábava až do rána :)

Soutěž o Nej psa

V sobotu v poledne proběhne soutěž o Nej psa. Soutěž je zdarma, zůčastnit se může každý, přihlašování na místě (stačí, když nastoupíte do kruhu při vyhlašování kategorie, o kterou máte zájem, není potřeba se nikde registrovat). Soutěžit se bude v kategoriích Nejmenší, Největší, Nejušatější, Nejflekatější, Nejchlupatější, Nejelegantnější, Nejlegračnější.

Canicrossové minizávody na podporu útulku Tibet

NA BPD si můžete se svým pejskem vyzkoušet i canicross, případně pejska i vybavení zaůjčíme :) Poběží se na oválu kolem hříště. Registrace na místě. Zavodit můžou dospělí i děti:
- dospělí - 2 kategorie - ženy, muži, v sobotu po skončení dogfrisbee závodů, 2 kola (800 m), startovné min. 50 Kč, veškerý výtěžek věnujeme útulku Tibet
- děti - 1 kategorie, můžou závodit děti v jakémkoli věku, ty nejmenší v kočárku nebo nosítku :), v neděli v poledne, 1 kolo (400 m), startovné se neplatí


Psí hlavolamy

Na akci budete mít možnost vyzkoušet si psí hlavolamy z dílny obchodu Hravé tlapky - https://www.hravetlapky.cz/. Psí hlavolamy zvyšují sebevědomí psa a také je to skvělý způsob jak pejska zabavit.


Výživová poradna
Potřebujete poradit s výživou vašeho pejska? Ať už s výběrem správného krmiva, typem krmném dávky nebo čímkoli dalším, co vás z oblasti výživy psů zajímá, určitě se zastavte ke stánku výživového poradenství, kde vám poradí odbornice na výživu, které se v této oblasti pohybují více než 20 let a jsou jedni z nejpovolanějších v oboru :)
Psí škola Reina

Petra Benešová založila psí školu Reina, aby pomáhala psům a jejich pánečkům najít společnou cestu. Pozitivními metodami pomáhá s výchovou a problémovým chováním. K Petře můžete přijít pro radu, protože s každým pejskem to jde po dobrém, bez nátlaku.
https://www.facebook.com/psiskolareina/

Večerní zábava - pivní soutěže, páka, záhadná krabice

Ani večer se na BPD nudit nebudete, můžete poměřit svoje síly s ostatními v pivních soutěžích nebo v páce. V pivních soutěžích vyhlašujeme dvě kategorie - Slečinky (0,3 l) a Drsňáci (0,5 l). Vaším úkolem bude např. co nejdéle udržet v natažené ruce tuplák nebo vypít pivo brčkem.
Letos jsme připravili novinku s názvem záhadná krabice. Pouze pro odvážné :)